Grepi.al - Platforme e sigurte per shitje dhe blerje online
Calcium Plus

Suplemente shtesa Ushqimore / Suplemente ushqimore

Calcium Plus

nga Farma Net Albania

820 Lekë

Calcium Plus Ca 400mg+Mg130+ D3 2,5

Suplement me kalcium, magnezium dhe vitamine D

Kalciumi është i domosdoshëm për:

  • Shëndet të mirë të kockave dhe dhëmbëve
  • Funksionim normal të muskujve
  • Funksionim normal të sistemit nervor
  • Mbajtja e shëndetshme e enëve të gjakut dhe të zemrës
  • Ruajtja e parametrave normal të gjakut
  • Parandalon osteoporozen dhe osteomalacine
  • Ndihmon në gjëndje si nervozitet, pagjumësi, stres
  • Ndihmon në dhimbjet e muskujve dhe kyçeve

E përshtatshme për:

Fëmijë dhe adoleshentë, gratë në menopauze, gjatë shtatëzanisë dhe ushqyerjen me gji, moshat e mesme dhe  të moshuarit

Përbërësit aktive për tablet: Kalcium (Ca) Magnezium (MG) Vitamine D3 (cholecalciferol)