Grepi.al - Platforme e sigurte per shitje dhe blerje online
Gurskalitësi

Libra dhe CD / Letërsi e Huaj

Gurskalitësi

nga Botimet Dudaj

1.200 Lekë

Camilla Läckberg

Gurskalitësi

Roman

Përktheu: Erdina Cekani

Nr. faqe: 532

ISBN 978-99943-0-421-9

Çmimi: 1200 lekë

“Mjeshtre për ndërthurjen e skenave të ngrohtësisë familjare me llahtarët rrëqethës.”

Guardian

Bestseller numër një

“Shkrimtarja më e kërkuar e kohës në Suedi.”

Independent

Qyteti i izoluar i Fjelbakës ka parë jo pak tragjedi, por ndoshta asnjë aq të tmerrshme sa ajo e vajzës së vogël të gjetur në rrjetën e një peshkatari. Dhe kjo nuk ishte një mbytje aksidentale...

Detektivi i zonës, Patrik Hedstromi, sapo është bërë baba. Është detyra e tij e vështirë të zbulojë se kush qëndron mbrapa vdekjes së një fëmije që, si ai, po ashtu edhe partnerja e tij, Erika, e njihnin mirë.

Por ai nuk e di se kjo çështje do të depërtojë në zemrën e errët të Fjelbakës dhe do ta grisë ndoshta përgjithmonë fasadën e saj idilike...

“E shkëlqyer... Lackberg është veçanërisht e zonja në portretizimin e klaustrofobisë së një komuniteti të vogël.”

The Times

Lindur më 1974, Camilla Lackberg punoi si ekonomiste përpara se të ndiqte një kurs për letërsinë kriminalistike, çka do t’ia ndryshonte karrierën në mënyrë rrënjësore. Ajo është një emër i njohur në Suedi dhe të shtatë thriller- at e saj psikologjikë me Erika Falkun dhe Patrik Hedstromin janë bestsellerët më të shitur në Europë. Camilla jeton në Stokholm me bashkëshortin dhe tre fëmijët.